czwartek, 28 czerwca 2018Wizyta żaglowca Dar Młodzieży na Teneryfie, 
11 lipca, Port S/C de Tenerife, godz. 18.00Słynny polski żaglowiec Dar Młodzieży właśnie odbywa swoją podróż dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Stowarzyszenie Polsko - Kanaryjskie ARKA na Teneryfie ma ogromny zaszczyt i przyjemność zaprosić chętnych do spotkania z załogą i zwiedzania tego przepięknego statku. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych. Liczba miejsc jest ograniczona
Rejs Niepodległości to niezwykła podróż żaglowca Dar Młodzieży dookoła świata z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległościci Polski.Trudno wyobrazić sobie lepszego ambasadora Polski od „Daru Młodzieży” – „białej fregaty” mającej przyjaciół na wszystkich kontynentach, w setkach portów odwiedzanych w ciągu 36 lat służby na rzecz edukacji morskiej.

Najpiękniejszy polski żaglowiec wypłynął z portu w Gdyni 20 maja, wyruszając w podróż dookoła świata, zawinie do 22 światowych portów w 18 państwach, by wraz z młodymi Polakami na pokładzie pełnić rolę ambasadora Polski. Jednym z portów, do których zawinie fregata będzie Panama, gdzie w styczniu 2019 roku odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. 

Rejs Daru Młodzieży to wyjątkowa okazja do promocji Polski, jej historii, współczesności i perspektyw rozwoju w niestandardowy i atrakcyjny sposób. Podróż umożliwi realizację przekazów medialnych o Polsce – filmów, reportaży telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych. „Dar Młodzieży” posły również jako swoiste pływające studio relacjonujące i promujące za pośrednictwem współczesnych technik. Każde zawinięcie żaglowca do nowego portu będzie także impulsem do spotkań z miejscową Polonią.

Niezwykły czas Rejsu Niepodległości to nie tylko ukłon w stronę historii, ale również współczesności i przyszłości. Na pokładzie organizowane będą oficjalne spotkania na różnych szczeblach, przewidziane są kurtuazyjne wizyty i spotkania z władzami odwiedzanych portów i miast, co sprzyja nawiązywaniu dobrych relacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz