piątek, 15 lipca 2016

Podsumowanie festiwalu "Ciclo de Cine Polaco Contemporaneo 2016"

W czwartek, 26 maja 2016 roku, zakończył się Przegląd Polskich Filmów -  "Ciclo de Cine Polaco Contemporaneo". Była to już piąta edycja tego wydarzenia organizowana przez Instytut Polski w Madrycie, Fundację AVA ARTS we wspȯłpracy z TEA Tenerife Espacio de las Artes oraz Stowarzyszenie Polsko – Kanaryjskie ARKA.


W ciągu czterech tygodni zaoferowano publiczności cztery filmy długometrażowe i jeden krȯtkometrażowy. Podobnie jak w latach poprzednich,  także i w tym roku wydarzenie to zakończyło się sukcesem,  gdyż we wszystkich projekcjach uczestniczyło 421 osȯb.

Warto zwrȯciċ uwagę na to, że film "Carte Blanche” w reżyserii Jacka Lusińskiego, obejrzało 118 osȯb, a pozakończeniu projekcji zdobył owacje publiczności.

Rȯwnie dużym zainteresowaniem cieszyły się filmy ¨Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, który zobaczyło 116 osób oraz ¨Male Stluczki¨ Aleksandry Gowim i  Ireneusza Grzyba obejrzane przez 110 osób.

Stowarzyszenie Polsko – Kanaryjskie ARKA chce serdcznie podziekowaċza pomoc i wsparcie wszystkim zaangażowanym w organizacje tego projektu, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozpropagowania go na wyspie.


Dziękujemy rȯwnież Wspaniałej Publiczności za obecność i wspólne odkrywanie polskiego kina i polskiej kultury. 
Do zobaczenia w  przyszłym roku!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz