piątek, 8 kwietnia 2016

Piąty Przegląd Polskich Filmów "Ciclo de Cine Polaco Contemporaneo"

Już po raz piąty mamy przyjemność zaprosić Państwa na Przegląd współczesnego polskiego kina: "Ciclo de Cine Polaco Contemporaneo", który odbędzie się w maju 2016 roku w TEA- Tenerife Espacio de las Artes w Santa Cruz de Tenerife.

W tym roku, inaczej niż w latach poprzednich, produkcje będą wyświetlane w kolejne czwartki maja - zaczynając od 5 maja. 5 maja odbędzie się także uroczysta inauguracja tegorocznego festiwalu.

Przegląd, podczas którego będzie można zobaczyć najciekawsze polskie produkcje filmowe ostatnich lat, został zorganizowany dzięki współpracy Stowarzyszenia Polsko - Kanaryjskiego ARKA, Instytutu Polskiego w Madrycie (www.culturapolaca.es), Fundacji AVA ARTS oraz TEA Tenerife Espacio de las Artes. Projekt został wsparty dotacją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Podczas tegorocznej edycji Ciclo de Cine Polaco zostaną pokazane następujące produkcje:

- „En cuerpo y alma” (Ciało/Body) – 5.05. godz. 20.00
- „Carte Blanche” – 12.05. godz. 20.00
- „Pequenos golpes” (Małe stłuczki) – 19.05. godz. 20.00
- „Coraje” (Wymyk) oraz film krótkometrażowy „Tierra Madre” (Matka Ziemia) – 26.05. godz. 20.00

Wszystkie filmy będą wyświetlane w oryginalnej wersji językowej z hiszpańskimi napisami. 
Wstęp wolny do wyczerpania miejsc.
Serdecznie zapraszamy!!!


„En cuerpo y alma” (Ciało/Body) Małgorzata Szumowska, 2015, 90'

"Body/Ciało" to opowieść o trudnej relacji ojca - cynicznego prokuratora z cierpiącą na anoreksję córką, którzy próbują poradzić sobie po stracie bliskiej osoby. Pewnego dnia w ich życiu pojawia się terapeutka Anna, która oznajmia im, że zmarła skontaktowała się z nią i próbuje przekazać im pewną wiadomość.
Za swój film ,na festiwalu filmowym Berlinale 2015, Małgorzata Szumowska została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem.

„Carte Blanche”, Jacek Lusiński, 2015, 106'

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra.


„Pequenos golpes” (Małe stłuczki), Aleksandra Gowim, Ireneusz Grzyb, 2014, 78'

Film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. To także film o miłości, a raczej o tym, co robić, aby się przed nią obronić, bo miłość jest zachłanna, egoistyczna, przeczy niezależności i nie prowadzi do niczego dobrego. Małe stłuczki to film o tym, czy daje się z miłości wybronić za pomocą małej stłuczki, czy też, gdy w grę wchodzą prawdziwe emocje, musi się ona skończyć wielką katastrofą.

„Coraje” (Wymyk), Greg Zgliński, 2011, 83'

Bracia Alfred i Jerzy są świadkami brutalnego incydentu w podmiejskiej kolejce. Kilku chuliganów napastuje dziewczynę. Jeden z braci, Jerzy staje w jej obronie. Natomiast drugi brat, Alfred - reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata, który zostaje wyrzucony z pędzącego pociągu

„Tierra Madre” (Matka Ziemia), Piotr Złotowicz, 2015, 30'

Dramat psychologiczny nasączony elementami mistycyzmu, zakorzenionymi w bogatej mitologii polskiej wsi. Historia konfliktu oczekiwań ojca z możliwościami i wrażliwością syna. Maciek - główny bohater filmu - nie jest już chłopcem, ale jeszcze nie stał się mężczyzną. Chce zaspokoić ambicje ojca i - tak jak wszyscy w rodzinie - zostać rzeźnikiem. Jest jednak zbyt wrażliwy, żeby zadać cierpienie zwierzęciu. Chłopak wszystkie ciepłe uczucia kieruje w stronę starego, zaniedbanego sadu - jedynej pamiątki po jego zmarłej matce. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz