czwartek, 12 grudnia 2013

Arka zaprasza wszystkich do udziału w Carrera Por La Vida.


Światowy dzień walki z rakiem to 19 października. W gminie Adeje obchody Światowego dnia Walki z Rakiem Piersi zostały przeniesione na miesiąc grudzień z powodu możliwości połączenia ich z wydarzeniem Carrera por la Vida (Bieg po Życie). Carrera por la Vida to fenomen społecznej solidarności, organizowany corocznie  w celu pozyskania funduszy na walkę z rakiem piersi, potwierdzając w ten sposób nasze zaangażowanie na rzecz kobiet dotkniętych tą chorobą. W roku 2012 w tym wydarzeniu wzięło udział ponad 2.300 uczestników, a zebrane środki zostały przeznaczone na pomoc dotkniętym chorobą oraz na prace badawcze.
Tegoroczna edycja Carrera por la Vida odbędzie się 15 grudnia i odbywa się pod hasłem: ¨Idąc Pomagamy¨.
Dlatego też Ayuntamiento Adeje wraz z Wydziałem Zdrowia, Polityki Równości oraz Turystyki zaprasza wszystkich do udziału w Carrera Por La Vida.
Miejscem spotkania i rozpoczęcia Carrera por la Vida to Magma Centrum Kongresowe i Sztuki. (MAGMA ARTS & CONGRESS , Avenida Los Pueblos s / n , Costa Adeje,) o godzinie 10:30 . Stamtąd, uczestnicy wzdłuż nadbrzeża dwóch gmin, dotrą do Plaza Centro Comercial El Mar i Playa Las Vistas w Los Cristianos - gdzie znajduje się końcowy etap.
W miejscu rozpoczęcia Carrera por la Vida, czyli przed  Magma Centrum Kongresowe i Sztuki będzie prezentowana wystawa Cięcie Izabeli Moczarnej-Pasiek. 
Fotografie Izabeli Moczarnej-Pasiek to piękne i wzruszające portrety kobiet w trakcie chemioterapii, które w wyniku leczenia utraciły włosy - powszechnie postrzegane jako atrybut kobiecego piękna i witalności. Idea projektu powstała podczas pracy fotografki nad Kalendarzem Amazonek. Inspiracją było stwierdzenie, że: "strata włosów jest dla kobiet poddających się chemioterapii bardziej bolesna niż strata piersi."
            Poprzez wystawę pragniemy wpłynąć na zmianę obowiązujących wzorców kulturowych i świadomości społecznej w postrzeganiu kobiet chorych na raka, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Istotnym celem jest również integracja osób chorych na nowotwory i ich rodzin. 
Więcej informacji na stronie organizatorów.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz