niedziela, 20 października 2013

Wernisaż wystawy „Cięcie” Izabeli Moczarnej-Pasiek.Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi Stowarzyszenie Polsko-Kanaryjskie ARKA we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie oraz szpitalami: Quiron Tenerife i Quiron Costa Adeje pragną zaprosić na wystawę „Cięcie” Izabeli Moczarnej-Pasiek. Wernisaż odbędzie się 14 października 2013 roku w Szpitalu Quiron Tenerife. Wystawę fotografii będzie można oglądać do 25 października 2013 roku. Następnie ekspozycja zostanie przeniesiona do Szpitala Quiron Costa Adeje i będzie pokazywana od 28 października do 8 listopada 2013 roku.
            Fotografie Izabeli Moczarnej-Pasiek to piękne i wzruszające portrety kobiet w trakcie chemioterapii, które w wyniku leczenia utraciły włosy – powszechnie postrzegane jako atrybut kobiecego piękna i witalności. Idea projektu powstała podczas pracy fotografki nad Kalendarzem Amazonek. Inspiracją było stwierdzenie, że: „strata włosów jest dla kobiet poddających się chemioterapii bardziej bolesna niż strata piersi.”
            Poprzez wystawę pragniemy wpłynąć na zmianę obowiązujących wzorców kulturowych i świadomości społecznej w postrzeganiu kobiet chorych na raka, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Istotnym celem jest również integracja osób chorych na nowotwory i ich rodzin.
Cięcie pokazuje, że utrata włosów NIE oznacza utraty kobiecości, pokazuje, że kobiety bez włosów wyglądają pięknie i kobieco, że głowa bez włosów nie szpeci, a często dodaje uroku zdecydowanie bardziej niż chustka czy peruka.” (Izabela Moczarna-Pasiek) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz