poniedziałek, 23 września 2013

Koncert Royal String Quartet w Auditorio de TenerifeKwatrtet, założony w 1998 roku, uważany za jeden z najbardziej prestiżowych formacji młodzieżowych zaszczyci nas swoim koncertem na Teneryfie.  Royal String Quartet jest znany jako jeden z najbardziej dynamicznych i obiecujących zespołów swojego pokolenia . Jego skład stanowią Izabella Szałaj - Zimak ( pierwsze skrzypce ), Elwira Przybyłowska (II skrzypce) , Marek Czech ( altówka) i Michał Pepol (wiolonczela ). Stowarzyszenie Arka, we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie,  chcąc przybliżyć ich twórczość  polskiej publiczności i nie tylko, zaprosiło ten utalentowany zespół, który stał się jednym z największych popularyzatorów muzyki polskiej, na Teneryfę.  Royal String Quartet to zdobywcy najwyższych nagród w międzynarodowych konkursach w Banff, Kuhmo, Krakowie i Casale Monferrato, występował z takimi artystami jak: Angela Hewitt, Thomas Allen, Ann Murray, Mark Padmore, Emmanuelle Bertrand, Lawrence Power, Martin Fröst y el Škampa Quartet.  Podczas koncertu 10 października 2013, w Audytorium w Santa Cruz, zaprezentuje swoje interpretacje Lutosławskiego i  Beethovena.  
Koncert objęła honorowym patronatem Ambasada RP w Madrycie
Sponsorami koncertu są: GF Hoteles- Fañabe Costa Sur, Property Alliance-Hofman Estates, Ultramar, Feeling Publicidad, przy współpracy ze stację radiową Onda Nueva Tenerife i Onlifefm. 
Bilety w cenie 10€, do nabycia na stronie Auditorio de Tenerife wszystkich serdecznie zapraszamy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Royal String Quartet zachęcamy do odwiedzenia strony : http://www.royalstringquartet.pl/

W programie:
Paweł Mykietyn: Drugi Kwartet smyczkowy (2006)
Witold Lutosławski: Kwartet smyczkowy (1964)
Ludwig van Beethoven: Kwartet smyczkowy F-dur, Opus 135

1 komentarz:

  1. Myślę, ze jest to wspaniała okazja do posłuchania "wielkiej muzyki" w wykonaniu naszych rodaków.

    OdpowiedzUsuń