środa, 28 lipca 2010

Wybory - podziękowania

Po raz pierwszy Polacy mieszkający na stałe oraz polscy turyści przebywający na wakacjach mieli możliwość uczestniczenia w tych szczególnych wyborach prezydenckich, zważywszy na tragiczne okoliczności ich ogłoszenia. Tegoroczne wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem wśrόd Polonii, w związku z tym została utworzona rekordowa liczba okręgόw wyborczych w Hiszpanii.

W wyborach prezydenckich na Teneryfie wzięło łącznie udział 398 obywateli polskich uprawnionych do głosowania. Wszyscy głosujący byli bardzo zadowoleni z faktu, iż na Teneryfie pojawił się okręg wyborczy.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie zwrόciła się do Stowarzyszenia Polsko-Kanaryjskiego ARKA o pomoc w organizacji punktu wyborczego na Teneryfie. Dzięki pomocy i zaangażowaniu poszczegόlnych osόb i instytucji,  wybory w naszym okręgu przebiegły sprawnie i bez zakłóceń.

Szczegόlne podziękowania dla:
Pana  Martina Hofmana - właściciela Agencji Nieruchomości Property Aliance, za użyczenie lokalu na przeprowadzenie wyborόw;
Ayuntamiento Adeje za udostępnienie urny i kabin do głosowania;
Policia Nacional za czuwanie nad bezpiecznym i spokojnym przebiegiem wyborόw;
Członków Komisji Wyborczej: Bogumiły Bugaj, Marty Domagalskiej, Agnieszki Krόlik, Danuty Raczkowskiej, Agnieszki Suarez i Elżbiety Szmit; za przygotowanie i przeprowadzenie wyborόw;
Dyrektor Island Conecion Henry Cruz za umieszczenie informacji o wyborach;
Panów: Justin Ritson, Rafał Świtała, Tomek Moskaluk, Szymon Domagalski i Andrzej Kukuryk za pomoc w przygotowaniach lokalu wyborczego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz